Sağlık Yönetimi Doktora Programı

Duyurular

 

Program Sorumlusu : Yrd. Doç. Dr. Nursel AYDINTUĞ
Email : naydintug@biruni.edu.tr


Programın Amacı

Biruni Üniversitesi’nde söz konusu alanda çalışan akademik kadro daha önce bu yüksek lisans programlarını değişik üniversitelerin çatısı altında sürdürmüşlerdir. Son beş yılda alana ilgi giderek artmıştır. Bunun asıl nedeni, Sağlık Bakanlığı’nın Kamu Hastaneleri Birlikleri kurması ve hastane yöneticilerinin bu alanda yüksek lisans yapmış olmasını koşul haline getirmiş olmasıdır. Bunun yanında özel işletmeler de yüksek lisans düzeyinde kişileri üst düzey atamalarda tercih etmektedir. Üçüncü neden olarak da üniversitelerde Sağlık Yönetimi bölümlerinin sayısının 30’u aşması ve öğretim üyesi ihtiyacı doğmasıdır. Aynı ihtiyaç doktora programlarını da sayısının artmasına neden olmuştur.

Sağlık Yönetimi doktora programı, çağdaş ve evrensel değerler doğrultusunda, sağlık yönetimi alanında bilimsel araştırma yaparak, sağlık yönetimi bilimine katkıda bulunacak, sağlık sektörüne toplumun gereksinimleri doğrultusunda yön verecek, insan odaklı sağlık hizmeti modeli oluşturabilecek organizasyonların oluşturulmasına katkıda bulunacak nitelikte bilim insanları yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Programın öğretim dili Türkçe olup yabancı dildeki kaynaklardan faydalanılmaktadır.

 • Öğrencilerin sağlık bilimlerinde ki (Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Hemşirelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Beslenme ve Diyetetik, İşletme, İktisat, Maliye, Kamu Yönetimi, Hukuk vb. bölümlerden 2 yıllık yüksek lisans mezunu olmak.
 • Yüksek lisans derecesiyle başvuranlarda ALES veya Üniversitelerarası Kurul tarafından eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan en az 55, lisans diplomasıyla başvuranların 80 puana sahip olmak.
 • YDS veya Üniversitelerarası Kurul tarafından eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan en az 55, lisans diplomasıyla başvuranlarda, 65 puana sahip olmak.

Doktora Programları İçin Gerekli Belgeler

 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 • Ales Belgesi
 • YDS Belgesi
 • Diploma Fotokopisi
 • Transkript Fotokopisi
 • Adli Sicil Kaydı
 • 4 Adet vesikalık fotoğraf
 • Askerlik Belgesi ( Erkekler İçin )

Programın 2017-2018 yılı öğrenim ücreti KDV dahil 28.500 TL’dir. Yabancı uyruklu öğrenciler için 9.000$’dır.

DOKTORA FORMLARI

Özel Öğrenci Başvuru Formu

Tez Danışmanı Talep Formu

Tez İzleme Komitesi Oluşturma Formu

Tez İzleme Raporu

Doktora Tez Önerisi Savunma Tutanağı

Yeterlik Sınav Tutanağı

Doktora Yeterlik Sınavı Başvuru Formu

Doktora Tez Savunma Sınav Jürisi Oluşturma Formu

Doktora Tez Sınav Tutanağı

Doktora Yeterlik Jürisi Belirleme Formu

Adınız Soyadınız

T.C. Numaranız

Telefon Numaranız

E-posta


MEZUN OLDUĞUNUZ

Üniversite

Fakülte

Bölüm

Varsa Diplomanızın GörseliİSTEDİĞİNİZ LİSANSÜSTÜ PROGRAM

Beslenme ve Diyetetik Tezli Yüksek Lisans ProgramıBiyoistatistik Tezli Yüksek Lisans ProgramıBiyoistatistik Tezsiz Yüksek Lisans ProgramıHemşirelik Tezli Yüksek Lisans Programıİş Sağlığı ve Güvenliği Tezsiz Yüksek Lisans ProgramıKlinik Embriyoloji Tezli Yüksek Lisans ProgramıMoleküler ve Tıbbi Genetik (İngilizce) Tezli Yüksek Lisans ProgramıÖzel Eğitim Tezli Yüksek Lisans ProgramıÖzel Eğitim Tezsiz Yüksek lisans ProgramıPsikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Tezli Yüksek Lisans ProgramıPsikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Tezsiz Yüksek Lisans ProgramıSağlık Yönetimi Tezli Yüksek Lisans ProgramıSağlık Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı*İlaç Tasarımı ve Geliştirilmesi Doktora Programı*Ortodonti Doktora Programı*Periodontoloji Doktora Programı*Sağlık Yönetimi Doktora Programı*Tıbbi Genetik Doktora Programı


ERKEK ÖĞRENCİLER İÇİN

Askerlik DurumuYaptıMuafTecilli

Tecilliyseniz Hangi Tarihe Kadar?