Klinik Embriyoloji Tezli Yüksek Lisans Programı

Program Sorumlusu : Prof. Dr. Tülay İREZ
Email : tirez@biruni.edu.tr


Programın Amacı
Sağlık Bilimleri Enstitüsü Tıp-Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı’nda 2015 yılı itibariyle Klinik Embriyoloji Tezli Yüksek Lisans eğitimi başlamıştır. Bu program Histoloji ve Embriyoloji ,Klinik Embriyoloji Alanında 90-120 AKTS kredilik ikinci aşama derece sistemine tabidir. Program başarılı bir şekilde tamamlanıp, program yeterlilikleri sağlandığında Histoloji ve Embriyoloji Klinik Embriyoloji alanında Yüksek Lisans derecesine sahip olunur.

Tezli yüksek lisans programı 4 yarıyıldır. İlk iki yarıyıl dersler ve tez hazırlığı son iki yarıyıl ise tez çalışmasının gerçekleştirilmesi ve yazılması aşamasıdır.

Programın amacı; öğrencinin Histoloji ve Embriyoloji ile birlikte üreme biyolojisi, embriyoloji ve gelişim biyolojisinin temelleri, tıpta ve bilimsel araştırmalarda uygulamaları konularında temel donanıma sahip olmalarını sağlamaktır. Teorik dersler ve yanı sıra uygulamalı olarak laboratuvarlarda da bu bilgiler öğrencilere sunulacaktır. Programı bitiren öğrenciler; son yıllarda çok gelişen “Üremeye Yardımcı Tedaviler Merkezleri” kapsamında bulunan Embriyoloji ve Androloji ve Kök hücre Laboratuvarlarında çalışabilecek bilgi ve tecrübeye sahip olmaları veya Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dallarında kariyerlerine devam etmeleri hedeflenmiştir. Bu programda elde ettikleri bilgilerle adaylar hücre kültürü ve kök hücre çalışmaları yapılan laboratuvarlarda da çalışabileceklerdir. Ayrıca bu program; ilgili alanlarda (embriyoloji, Histoloji, klinik Embriyoloji,Kök hücre) doktora programlarına devam etmek isteyen lisans mezunu adaylar için uygundur.

Programın Kapsamı

Üreme Sistemi Histoloji ve Embriyolojisi, Üreme Biyolojisi, Reprodüktif Genetik, IVF ve Embriyo Kültürü, Mikromanüplasyon, Kriyobiyoloji ve Kriyoprezervasyon, Embriyologlar için Etik ve Hukuk bilim dallarını içermektedir.

Gerekli Evraklar

Yüksek Lisans

 • Lisans Diploması (Noter Onaylı)
 • Lisans Not Durum Çizelgesi (Transkript -Noter Onaylı/Islak imza / e-imza)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • İkametgah Beyan Formu (e-devlet üzerinden)
 • Sabıka Kaydı (e- devlet üzerinden)
 • Fotoğraf (3 adet)
 • Askerlik Durum Belgesi
 • Askerlik Tecil İşlemlerinin Başlatılması için Dilekçe (Enstitü sekreterliğinden temin edilecektir.)

Yüksek Lisans Yabancı Uyruklu

 • Denklik Belgesi
 • Lisans Diploması (Aslı)
 • Lisans Not Durum Çizelgesi (Transkript) (Aslı)
 • Lisans Not Durum Çizelgesi Türkçe Noter Onaylı Çevirisi
 • TÖMER sonuç Belgesi (Aslı)
 • İkametgah Teskeresi Başvurusu
 • Pasaport Fotokopisi
 • Fotoğraf (3 adet)

Prof. Dr. Tülay İrez, Histoloji ve Embriyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı

Dr. Öğr. Üyesi Nazlı Ece Ordueri, Histoloji ve Embriyoloji Ana Bilim Dalı

Dr. Öğr. Üyesi Meryem Alagöz, Tıbbi genetik Ana Bilim Dalı

Dr. Öğr. Üyesi Murat Başar, Histoloji ve Embriyoloji Ana Bilim Dalı

Prof. Dr. Yusuf Çelik*, İstatistik Ana Bilim Dalı

*Üniversitemiz diğer fakültelerden görevlendirilen Öğretim Üyeleri

Programın 2018-2019 yılı öğrenim ücreti KDV dahil 18.150 TL’dir. Yabancı uyruklu öğrenciler için 5.500$’dır.

Adınız Soyadınız

T.C. Numaranız

Telefon Numaranız

E-posta


MEZUN OLDUĞUNUZ

Üniversite

Fakülte

Bölüm

Varsa Diplomanızın GörseliİSTEDİĞİNİZ LİSANSÜSTÜ PROGRAM

Beslenme ve Diyetetik Tezli Yüksek Lisans ProgramıBiyoistatistik Tezli Yüksek Lisans ProgramıBiyoistatistik Tezsiz Yüksek Lisans ProgramıDoğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Doktora ProgramıHemşirelik Tezli Yüksek Lisans Programıİş Sağlığı ve Güvenliği Tezsiz Yüksek Lisans ProgramıKlinik Embriyoloji Tezli Yüksek Lisans ProgramıMoleküler ve Tıbbi Genetik (İngilizce) Tezli Yüksek Lisans ProgramıÖzel Eğitim Tezli Yüksek Lisans ProgramıÖzel Eğitim Tezsiz Yüksek lisans ProgramıPsikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Tezli Yüksek Lisans ProgramıPsikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Tezsiz Yüksek Lisans ProgramıSağlık Yönetimi Tezli Yüksek Lisans ProgramıSağlık Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı*İlaç Tasarımı ve Geliştirilmesi Doktora Programı*Ortodonti Doktora Programı*Periodontoloji Doktora Programı*Sağlık Yönetimi Doktora Programı*Tıbbi Genetik Doktora Programı


ERKEK ÖĞRENCİLER İÇİN

Askerlik DurumuYaptıMuafTecilli

Tecilliyseniz Hangi Tarihe Kadar?